VĚRA KLÁSKOVÁ: HISTORIE 1992 - 2011
(Chronologický přehled nejdůležitějších událostí prvních dvaceti let spolupráce)


Události / osobnosti:
  Skupina Jednoduše
CD Schizokrajné lásky
Spike´s Sisters
CD Enjy Yourself!
Porta 2001
Porta 2002
Kavárna Samsa 2003
CD Neath An Irish Sky
Celtic Circle Budyně
Koncert v Římově
Valečský kromlech
Skupina Řemdih
Festival Shamrock 2007
Altisa - čaje o páté
Václavské náměstí
První televizní vystoupení
Svatba
CD Angels On Your Guard
CD Jaroslav Ježek / V+W
První koncertní šňůra
S Ondrou v Proglasu
Nashville
CD Greetings From America
Irsko
Brunton, Vladimír
Drtina, Luboš
Dvořák, Milan
Hamill, Donal
Hejná, Markéta
Homola, Richard
Jurkovič, Pavel
Kučera, Láďa
Lábus, Jiří
O´Connor, Kevin
Nolan, Martin
Opava, Petr
Outrata, Edvard
Pour, Ondřej
Rout, Václav
Ryan, John
Šaginjan, Vagaršak
Saudek, Jan
Tomský, Alexander
Tritschler, Walter
Valihrach, AntonínRok:
1992 1993 1994-8 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011

 
 1992
 • Tehdy jsem připravoval s Kapitánem Kidem album Dávno již (staré trampské písničky v původních verzích). Většinu potřebných muzikantů jsem zajistil, ale potřebovali jsme také nějaké vokalisty - a já žádné šikovné v dosahu neměl. Kid porotoval finále onoho ročníku Porty a tam ho zaujala českolipská skupina Jednoduše: měli zvláště šikovnou zpěvačku. A tak jsme je pozvali ke spolupráci.


 • 28. srpna jsme točili vokály:
  Obal CD  
  Kapitán Kid

Petr Vokurka a Ota Pour
  Natáčelo se ve studiu Bevox. Se skupinou Jednoduše to však úplně jednoduše nešlo. Ukázalo se, že rozdíly mezi krásným silným a školeným Věřiným hlasem a běžnými hlasy jejích folkových kolegů se ve studiu zvýraznily, a slušné smíchání vokálů nám pak dělalo dost těžkou hlavu.

Po poradě s Kidem, hudebními režiséry a zvukaři studia Bevox jsme se rozhodli, že příště budeme spolupracovat už jenom s Věrou.
  Věra Klásková

Jarda Petrásek a Karel Tampier
 
zpět na začátek  
 1993
 • Během léta se natáčelo další Kidovo CD Schizokrajné lásky (Kidovy vlastní písně o ženách a pro ženy).
  Věra tam nazpívala tři písně sólově. Byly to: Bílá postýlka, Holka Nitroglycerin a Hraj, Joe!
  Jednání s vydavateli byla složitá, takže CD vyšlo až v roce 1995.
  Obal CD  
 • Od září do listopadu jsme v Bevoxu vytvářeli další Kidův projekt Staré trampské písně, volné pokračování alba Dávno již. Věru jsme naklonovali multiplaybackem a vytvořili tak úžasný ženský vokální útvar Spike´s Sisters.
  Práce s ním šla hladce.
  Obal CD  
zpět na začátek  
 1994 - 98
 • V roce 1994 už spolupráce s Kapitánem Kidem nepokračovala. Nastalo období dohadů s vydavateli, urgencí, tahanic a vyhrožování soudem, neboť skoro nikdo neplatil.
  S Věrou jsme začali uvažovat o společném projektu. Chtěli jsme na bázi skupiny Jednoduše postavit kapelu, která by hrála hlavně její písně. Měl jsem tam spoluúčinkovat jako hráč na klávesy a aranžér. Začal jsem dokonce pracovat na aranžích, ale všechno šlo nějak šejdrem. Studio, ve kterém se mělo točit, přestalo existovat, mně se celý projekt zdál příliš folkový, zkrátka všechno šumělo, až to vyšumělo do ztracena. Začal jsem tak trochu dělat mrtvého brouka a komunikace mezi námi se přerušila.
 • V únoru 1998 jsem od Věry dostal dopis, ve kterém urgovala některé slíbené honoráře za nahrávání Kidových projektů. Hbitě jsem odeslal vysvětlující dopis. Vzápětí jsem dostal odpověď, ze které vyplynulo, že Věra má za sebou velmi obtížný rok. Oba jsme v té době poznali, že jsou některé věci mnohem důležitější než malicherné tahanice o hudební projekty. Začali jsme si dopisovat.
  Věra při natáčení Schizokrajných lásek  
zpět na začátek  
 2000 (Další informace najdete na www.klaskova.cz nebo rovnou ZDE) 
 • V květnu jsem navštívil Věru v České Lípě. Skupina Jednoduše už dávno nefungovala, mé hudební projekty nedopadly nijak slavně, měli jsme dojem, že už toho v muzice pro jiné starosti moc neuděláme.
 
 • 9. září se konalo na hradě Bezdězu svěšování výstavy fotografií Věřina kamaráda Richarda Homoly. Byl jsem pozván. Věra tam shromážděným přátelům několik hodin zpívala. Zažil jsem ji v této roli poprvé - a nestačil jsem zírat! Seděla uprostřed hlavního sálu starého purkrabství a hrála jednu písničku za druhou. Všechno zpaměti, bez zaváhání, s citem pro improvizovanou dramaturgii. Byly to písničky všech žánrů: od lidovek přes folk, country, pop až po Ježka, občas i latinsky, rusky a anglicky. Při jejím zpěvu starých balad z Britských ostrovů se mi začaly ježit chlupy v zátylku.
  Došlo mi, že tato dáma nepotřebuje kapelu, že se svým anglicky zpívaným repertoárem je v Čechách naprostým unikátem a že svůj prožitek těchto písní dovede velice silně přenést na posluchače.
  Naštěstí mi nedalo velkou práci ji přesvědčit: žádná kapela, žádný český folk, ale irské, skotské a anglické tradicionály.
   
zpět na začátek  
 2001
 • 3. - 4. února jsme už natáčeli v pražském Bevoxu první Věřino sólové CD Enjoy Yourself!
  Věra při natáčení   Šlo to jako po másle. Osmnáct písniček měla Věra natočených během dvou dnů. Pánové z Bevoxu byli u vytržení, já jsem s dojetím vzpomínal na trápení, které jsem během nekonečných nahrávacích frekvencí zažíval při jiných interpretech.
Hrubé nahrávky jsme si vzali domů, měsíc v nich hledali chyby a pak jsme to 10. března poopravili a smíchali. Věra se přihlásila jako písničkářka na Portu a dostala se do finále v Plzni.
Tam už jsme měli hotová CD s sebou.
  Obal CD
 
 
 • 19. května si Věra úspěšně vyzkoušela vystupování na velké otevřené scéně. Podařilo se mi přesvědčit Jirku Veissera, aby jí dal příležitost v rámci koncertu Schovanek, který pořádala jeho agentura Rangers na českobudějovickém výstavišti.
  Karel Tampier a Věra Klásková na českobudějovickém výstavišti 19. května 2001   Přesvědčil jsem se, že Věra zazpívá velice dobře i za hodně nepříznivých podmínek: na výstavišti totiž probíhala jakási výstava. V hledišti tedy kolotalo návštěvnictvo s igelitkami, melouny v podpaží a pivní konzumenti odbíhali pro další várky k okolním stánkům. Stál jsem bokem vedle jeviště. Když Věra dozpívala, vyšly z hlediště dvě dámy osypané taškami a volaly na další dámu, která přicházela z druhé strany: "Ty, tam teď ňáká holka krásně zpívala!"

Vlevo vidíte spokojeného manažera s interpretkou v typickém prostředí výstaviště při siestě po dobře vykonané práci.
 
 
 • 4. - 7. července jsme absolvovali Věřino první vystoupení na celostátním festivalu. Porta 2001 v Plzni se mi jevila jako dobrá příležitost, jak upozornit folkovou veřejnost na špičkovou interpretku, která dělá trochu jiný repertoár, než je v této branži zvykem. Během dalšího roku se ukázalo, jak jsem se (pokolikáté už, věčný idealisto!) mýlil...
 
  Tampier v diskusi s Wabi Daňkem, předsedou poroty   Věra zazpívala dobře, publiku se líbila. Od Wabiho Daňka jsme se dozvěděli, že má podivnou anglickou výslovnost (jeho američtí kamarádi asi nedělali angličtinu v Oxfordu), od dalšího porotce jsme byli upozorněni na rozladěnou strunu H (jemu se to asi nikdy ve vlhkém letním večeru nestalo). Inu, měl jsem po letech opět pocit, se kterým jsem kdysi tuto soutěž opouštěl: přednost tady mají vždycky amatérské podivné pokusy a kamarádi. Potenciální konkurence se zařezává v zárodku stejně jako v popmusic. I když se oháníme výkřiky, že nejsme jako oni, jde zase o peníze až v první řadě.   Věra při soutěžním vystoupení na PORTĚ 2001  
 
  klásková, Tornádo, Schwager   Naše přítomnost na Portě ale měla dva pozitivní výstupy: Věra se předvedla na sejšnu jako spolehlivý tahoun a seznámila se s Láďou Kučerou - Huberťákem, který jí kývl na objednávku kytary.   Klásková, Jarda Petrásek, Huberťák  
 
 • 20. července jsme Huberťáka navštívili a dojednali podrobnosti.
 
    Láďa je hodný a šikovný, vždycky se s ním cítíme velmi příjemně.

Když Věra viděla, co ten člověk všechno dovede, vzhlížela k němu jako k božstvu (viz vpravo).
   
 
 • 6. - 9. září se konal u Věry v České Lípě mejdan.
 
  Věra u piana   Oblíbené červené, oblíbené písničky. První rok sólové dráhy pomalu končil. Hledali jsme další možnosti a správnou cestu dál.  
zpět na začátek  
 2002
 • V první půlce roku jsme zkoušeli, co se dalo. Sháněli jsme příležitosti k vystoupení, ale stále více se ukazovalo, že mé staré kontakty z folkových a portovních sfér nefungují. Věra přihlásila do autorské soutěže Porty svou písničku, postoupila do finále a krásně ji zazpívala. Byl jsem v porotě. Během soutěžního koncertu se někteří členové (hlavně členky) poroty vyjádřili velmi nadšeně: ano, to je jasný vítěz!
  Po dvou hodinách porota zasedla. Pravil jsem, že se zdržuji hlasování o Kláskové, neb je zřejmé, že by se jednalo o střet zájmů. Porota počala jednat. Nikdo, ani nadšené členky poroty, se o Věře jako o kandidátce na Portu nezmínil...
  Potvrdilo se mi to, co jsem tušil už před rokem: přes folkové festivaly cesta nevede.
 
 • 6. srpna nastal zlom. Podařilo se mi přesvědčit známého českobudějovického šéfa agentury Minerva, Waltera Tritschlera, aby zařadil Věřin samostatný koncert do programu Koncerty pod Bílou věží, který je součástí městského kulturního léta. Ten den začalo velmi silně pršet.
  Když jsme přišli večer do zahrady, kde se měl spektákl konat, stál tam Walter zahalený v pláštěnku a úpěl: "Prší! No, máme ale prodané tři lístky v předprodeji a něco je zamluveno. Ale musíme to udělat uvnitř v klášterním ambitu."
  My jsme se ovšem s Věrou zaradovali. Pod gotickou klenbou se zpívá příjemněji, než v prochlazené vlhké zahradě. A nakonec přišlo skoro sto diváků, Věra zpívala krásně, úspěch náramný.
  Zdá se, že jsme objevili správný způsob prezentace.

  Když druhý den Věra odjížděla, lilo stále jako z konve. A další ráno už jsem se nedostal do práce, Budějovice plavaly v první vlně tisícileté vody. Při druhé vlně jsem zůstal uvězněn v bytě bez elektřiny. Věra se dívala v České Lípě na televizi a podávala mi informace po telefonu, který kupodivu fungoval.
 
 • 26. - 31. srpna jsme měli dohodnuté pravidelné odpolední koncerty na dvorku jedné českokrumlovské galerie.
 
  Věra při koncertu v krumlovské galerii   Byly to zvláštní dny. Vytopený Český Krumlov se jenom těžce vzpamatovával, nešťastní majitelé domů a přízemních obchodů likvidovali zničené zboží a zařízení, mezi malým množstvím turistů převažovaly hyeny, které se pásly na neštěstí a zkáze. Absolvovali jsme všechny slíbené koncerty, i když publika bylo málo.

V září jsme se ještě zúčastnili v Písku dobročinného koncertu pro oběti povodní. Bylo to také smutné. Prošli jsme si zdevastované okolí Otavy a Věra zazpívala spolu s několika folkovými kapelami před téměř prázdným hledištěm kulturního domu.

Podivný rok pomalu končil. A také pomalu končilo Věřino manželství...
 
zpět na začátek  
 2003
 • 20. května se Věra předvedla v pražské kavárně Samsa v obou svých profesích.
 
    Vydavatelství Eminent prezentovalo nového Saroyana. Věra zazpívala...

...Mgr. Vagaršak Šaginjan z Univerzity Karlovy pohovořil o svém osobním setkání se Saroyanem při jeho návštěvě v Arménii...
  Mgr. Vagaršak Šaginjan  
 
 
...a Jiří Lábus přečetl ukázky z Věřina překladu.

Byl to asi další zlomový moment v mé spolupráci s Věrou. Rozhodla se nadále rozvíjet svou kariéru jak v překladatelství, tak ve zpěvu. A já jsem se rozhodl, že pro Věru udělám vše, co bude v mých silách.
   
 • 13. září - koncert na vodním hradu v České Lípě:
 
  Zmrzlé, ale vytrvalé publikum   Prostředí různých hradních sklepení, kaplí, kostelů a podobných interiérů Věře velice vyhovuje, i když je to někdy o zdraví.
Hrad Lipý byl svědkem pěkných koncertů několikrát.
  Věra při koncertu  
zpět na začátek  
 2004
 • 12. března si Věra poprvé zazpívala v pražském klubu Paměť.
 
  Foto Benesch   Byl to začátek další etapy. Pražští kamarádi přivedli své přátele, obnovili a navázali jsme potřebné kontakty.

Já jsem se pomalu ujímal manažerské funkce.
  Foto Benesch  
 
 • 19. června - Dvůr Králové - Svatojánská pouť
 
  Foto Tampier   Římskokatolická farnost uspořádala ve dnech 19. a 20. června "Familitaris" pod heslem: "Naše radost – vaší radostí". Konala se na náměstí TGM k výročí 250 let ustavení Mariánského sloupu.

Kromě Věry tam vystupovala rodinná skupina zpěváků a hudebníků Koty z Legnice u Krakova (Polsko) a sbor Spiritual – Gospel Singers z Drážďan.

Během koncertu lilo jako z konve, obecenstvo bylo zalezlé pod přístřešky, ale Věra bojovala a její vystoupení mělo velký úspěch.
 
 
 • 3. července - Krumvíř
 
  Foto Tampier   Ve vinných sklepech pana Antonína Valihracha nám bylo dobře.

Víno bylo dobré, takže nám bylo dobře i druhý den.
  Foto Tampier  
 
 • 9. července si Věra vyzkoušela zpívání na soukromé akci.

  Paní spisovatelka Markéta Hejná, se kterou jsme se seznámili v klubu Paměť, vdávala dceru. Svatba se konala v pražské Stromovce, samozřejmě pod stromem. Zjistili jsme, že Věřin zpěv je účinný i pod širým nebem s nulovým dozvukem.
  Foto Tampier  
 
 • 8. října jsme pokřtili v klubu Paměť druhé cédéčko Pod irskou oblohou.
  Obal CD  
 
  Foto Tampier   Mezi gratulanty se objevil i jeden z našich špičkových jazzových pianistů Milan Dvořák. V dobách, kdy Věra studovala na Ježkově konzervatoři, býval jejím oblíbeným korepetitorem. Nejenže ji uměl citlivě doprovázet, ale dal jí i mnoho dobrých rad k vylepšení pěveckého výrazu.   Foto Tampier  
 
 • 9. října si od Ládi Kučery Věra přivezla druhou kytaru. Má teď možnost střídat kovové a nylonové struny podle potřeby. Stále je co vylepšovat.
  Foto Tampier  
zpět na začátek  
 2005
 • 16. - 17. července - Festival Celtic Circle v Budyni nad Ohří
 
  Věra při vystoupení - foto Tampier   Věra měla možnost zpívat v sobotu v hlavním večerním programu. Měla úspěch, který přispěl k tomu, že ji známý český skotský dudák Václav Rout pozval do hlavního programu na sychrovské Skotské hry v příštím roce.   S Václavem Routem - foto Tampier  
 
  A v neděli dopoledne si Věra zahrála v improvizovaném koncertu s multiinstrumentalistou a zpěvákem Petrem Opavou a s dalšími příchozími.    
 
 • 24. července se uskutečnil Věřin první koncert v ambitech poutního kostela v Římově.

  Atmosféra byla úžasná. Stále více se ukazuje, že nejhezčí a nejpůsobivější koncerty jsou v různých historických prostorách. Staré irské balady tam znějí (asi ve svém přirozeném prostředí) nejlépe.

  Hodně také záleží na pořadatelích. V Římově je výborná "paní přes kulturu" a velký zájem má i pan starosta. Asi tu nejsme naposled.
   
zpět na začátek  
 2006
 • 1. června - Klobouková zahradní slavnost v Praze

  dala Věře příležitost k osobnímu seznámení s velvyslancem Irska, J. E. Donalem Hamillem.
  Ačkoli byla nezvyklá zima, podařilo se jí publikum rozehřát.
  J. E. Donal Hamill, velvyslanec Irska v ČR - foto Tampier  
 
  Klobouková slavnost - foto Tampier  
 
 • 15. července - Valečský kromlech
 
  Věra a Tomáš Karger - foto Tampier   Pokus o přesunutí keltského festivalu z Budyně nad Ohří příliš nevyšel. Valečský zámecký park je sice krásný, ale je to místo velmi odlehlé, příliš vzdálené od rozumného dopravního spojení. Publika se dostavilo málo, byla to, jak muzikanti říkají, přesilovka - účinkujících a trhovců bylo více než diváků.


Jinak tam bylo příjemně. Vlevo vidíte Věru v přátelském hovoru s keltsky zmalovaným Tomášem Kargerem, pražským hercem a moderátorem všelikých podobných festivalů.
 
 • 20. října se v českobudějovické literární kavárně Měsíc ve dne odehrálo první a jediné společné vystoupení se skupinou Řemdih z České Lípy.

  Věra s nimi předtím absolvovala zkusmo několik zkoušek. Vyvstaly ovšem dva problémy: jednak se opět objevila zvuková nevyrovnanost hlasů jako kdysi ve skupině Jednoduše, jednak se velmi těžko koordinovaly termíny zkoušek.
  Volání některých kritiků po bohatším doprovodu Věřiných písní tak opět zůstalo nevyslyšeno...
  Věra a Řemdih - foto Tampier  
zpět na začátek  
 2007 (Další informace najdete na www.klaskova.cz nebo rovnou ZDE) 
 • 25. - 27. října - Festival irské kultury SHAMROCK v Českých Budějovicích
 
  Věra a Oró na vernisáži - foto Tampier   Přípravě festivalu jsme věnovali více než rok. Získali jsme spoustu zkušeností, nových přátel a známých. Bohužel jsme se také přesvědčili o nespolehlivosti a liknavosti mnohých.

Věra si zahrála se všemi přítomnými Iry. Na vernisáži výstavy fotografií Richarda Homoly (vlevo) si pánové ze skupiny Oró přinesli nástroje a začali Věru doprovázet, aniž by se předtím něco zkoušelo.

Dva večery jsme s nimi popíjeli a muzicírovali: zážitky na celý život.
 
 
  Kevin O´Connor v Českém Krumlově - foto John Ryan  
Kevin O´Connor
v krumlovské hospodě
Na Louži.
Pivo mu chutnalo.
Občas si jako manažer musím umět praštit do stolu.
  Tampier a KLásková na jam sessionu v hospodě U Havrana - foto John Ryan  
 
Finále
festivalu
SHAMROCK
Finále festivalu - foto Tampier
John Ryan Martin Nolan Kevin O´Connor Eoghan O´Reilly Věra Klásková
Věra zpívá
irskou klasiku -
O´Carolan:
Sheebeg and
Sheemor
 
 • 6. prosince - předvánoční Čaj o páté
 
  Věra se skladatelem Pavlem Jurkovičem
třeba skladatele Pavla Jurkoviče...
  Altisa International Network pořádá v Praze pravidelně jednou měsíčně setkání se zajímavými přednáškami. Je také pořadatelem Kloboukové slavnosti (viz výše).

Pokud máme čas, jezdíme tam; poznali jsme už takhle řadu zajímavých lidí:
  Věra a senátor Edvard Outrata
...nebo senátora Edvarda Outratu
 
zpět na začátek  
 2008 (Další informace najdete na www.klaskova.cz nebo rovnou ZDE) 
 • 11. dubna - vernisáž výstavy: Pavel Kraus + 2. stupeň ZŠ Jestřebí a Luboš Drtina – ilustrace
  Luboš je Věřin dobrý kamarád. Je autorem obalů jejích CD, plakátů a designu internetových stránek.
 
  Vernisáž - foto Tampier   Věra s Lubošem Drtinou a jeho manželkou - foto Tampier  
 
 • 19. července - Synagoga v Hartmanicích
 
  Foto Tampier Během dovolené na Šumavě se nám podařilo dohodnout
koncert v obnovené synagoze.

Byl to úžasný zážitek - genius loci se uplatnil velmi silně.
Stále více se ukazovalo, že nejlépe se Věře zpívá v komornějším
prostředí bez mikrofonu. Je tam lepší kontakt s diváky
a pro školený hlas není problémem to „uzpívat“.
 
 
 • 19. srpna - České Budějovice, Pod kamennou žábou
 
  Foto Tampier Po odchodu Waltera Tritschlera
do důchodu jsme se obávali,
že budeme muset ukončit
každoroční letní vystoupení
v Českých Budějovicích.

Manželé Kutišovi se ale
Věřiných koncertů ochotně ujali.
 
 
 • 6. září - Zlatá svatba manželů Outratových
 
  Foto Tampier   Věra v improvizovaném vystoupení předvedla,
že má mnohem širší repertoár, než znají návštěvníci jejích koncertů.
Vrátilo mne to ve vzpomínkách na Bezděz.

Poprvé ji veřejně doprovázel i její syn Ondřej Pour.
Časem se ukázalo, že má opravdu talent,
obdivovala ho i stařičká paní Geraldine Mucha, vdova po synovi světoznámého Alfonse...
 
 
 • 26. září - Svatováclavské slavnosti
 
  Foto Tampier   Nové kontakty, které jsme získali díky úspěšnému účinkování na zlaté svatbě, Věře umožnily vyzkoušet si koncertování přímo pod sochou Sv. Václava v Praze.  
 
 • 28. listopadu - Café Once
 
  Začali jsme pořádat občasné komorní koncerty ve vlastní režii
v příjemném prostředí českobudějovické kavárny.
  Foto Tampier  
zpět na začátek  
 2009 (Další informace najdete na www.klaskova.cz nebo rovnou ZDE) 
 • 27. března Věra poprvé vystoupila v televizi.
 
  Bylo to v pořadu Rendezvous, do kterého ji pozval nakladatel, publicista a politolog Alexander Tomský.    
 
 • 4. dubna se má spolupráce s Věrou prohloubila natolik, že jsem se stal jejím MANAŽELEM.
 
  Foto Klásek   Foto Klásek  
zpět na začátek  
 
 • 28. srpna jsme dokončili třetí studiový projekt ANDĚLÉ TĚ CHRÁNÍ / ANGELS ON YOUR GUARD.
 
 


Opět v Bevoxu,
poprvé i s Ondrou Pourem.
 
 
 • 31. října jsme natočili maxisingl JAROSLAV JEŽEK / VOSKOVEC A WERICH.
 
 


Zase v Bevoxu,
ve spolupráci
s Milanem Dvořákem.
 
zpět na začátek  
 2010 (Další informace najdete na www.klaskova.cz nebo rovnou ZDE)  
 • 16. června proběhla již třetí úspěšná vernisáž v českolipské galerii V kopci.
 
  Foto Škrleta   V únoru to byl Vladimír Brunton, v dubnu fotografie Jana Saudka,
tentokrát opět Saudek, ale obrazy. Velmi zajímavá setkání.
No řekněte: Komu se poštěstí fotit Saudka?

(Oba nás tady fotil pan Škrleta).
 
  Při každé vernisáži obstarala hudbu Věra s Ondrou.    
 
 • 28. července jsme vyjeli na první koncertní šňůru.
 
  >>>>>VIDEO


Zahájili jsme koncertem v rondelu jindřichohradeckého zámku...
   
    ...a pokračovali úspěšně v Domažlicích.

Pak ještě následoval Švihov a tradičně synagoga v Hartmanicích.
 
 
 • 1. září si Ondra vyzkoušel poprvé živé účinkování v radiu Proglas.
 
  Šlo to velmi dobře.

>>>>>VIDEO

>>>>>MP3
   
 
 • 19. října jsme vyrazili na další šňůru.
 
    Bydleli jsme v Kalištích, v rodné hospůdce Gustava Mahlera, obklopené růžemi, které zde zasadili různí důležití lidé při svých návštěvách.
Velmi romantické.
 
  Sérii koncertů ukončil vydařený večírek
s farářem a starostou v Jarošově nad Nežárkou.

   
zpět na začátek  
 2011  
 • 8. května jsme odletěli do Nashvillu, podívat se, jak to dělá konkurence.
 
   
 
 • Po návratu z USA jsme dokončili CD, které obsahuje slavné americké hity z oblasti folku a country.
  Obal CD  
 
 • 18. srpna jsme odjeli do Irska, kde jsme získali kromě jiného diplomy ochutnavačů whiskey :o)
 


A tady své povídání končím. Reportáž z Nashvillu je ZDE, podrobné zprávy z cest do Irska zde: 2011, 2012, 2013.
Novější informace o mé spolupráci a Věrou najdete na www.klaskova.cz nebo rovnou ZDE.
zpět na začátek  
P.S. LEGRACE SKONČILA 21. 12. 2016. ROZVEDLI JSME SE.
ALE SPOLUPRACUJEME DÁL, JSME KAMARÁDI. :o)

Máte dotaz?                   Zpět na hlavní stránku

Aktualizováno