logo
Obsah:
Svižný začátek
Úrodný rok
Změna tváře
Stagnace
Pyrrhovo vítězství
Rozptyl
YouTube

STAGNACE
V tomto roce jsem nenalezl žádnou významnou událost. Hráli jsme průměrně jednou týdně, počet nahrávek v rozhlase se zvýšil na 26, jako první jsme v novém obsazení nahráli titulní písničku z Lexikonu pro zamilované, SAMOTU. Zachovala se minimální fotodokumentace, takže se omezím jenom na pár zajímavostí.
«»
V dubnu proběhlo v Budějovicích krajské kolo Porty. Zřídlo už hrálo jenom jako host, já jsem se hlavně věnoval organizaci. Pracoval jsem v metodickém středisku Domu kultury, takže jsem to měl všechno jaksi „doma“. Vydali jsme i patřičnou tiskovinu, do které napsal hlavní článek ideologický tajemník krajského výboru SSM, člověk, který se pyšnil blízkým vztahem k Žalmanovi. Já jsem přispěl křížovkou, kterou si můžete stáhnout ZDE ve formátu PDF, vytisknout a vyluštit. Budete to mít možná dost těžké, některé výrazy jsou už velmi neaktuální :o)
«»
V květnu jsme udělali pokusně STYLOVÝ BÁL. Ve spolupráci s Jasanem Bonušem a budějovickými folkloristy jsme vytvořili kuriózní program s pestrým výběrem účinkujících. Snažil jsem se prostředky z rozpočtu metodického střediska používat na zajímavé a zábavné účely. A tak na jevišti Domu kultury ROH před kulisami s obrazem budějovického náměstí poskakovali pražští tanečníci ve skotskén stylu a Jasan vyučoval americké kontratance za doprovodu Zřídla.
«»
A zahráli jsme si i v Praze na Petynce ve společném pořadu s Bobry. Na fotce, kterou jsem dostal v prosinci 2018 od jedné dávné fanynky, vůbec nevypadají jako interpreti oblíbených komických písní. Zřídlo ovšem také ne. Vojta upírá zrak na Milana s patrnou značnou nelibostí.
«»
Byli jsme i na Portě v Plzni, ovšem jenom jako hosté. Ceny čekaly na jiné šoumeny. Měli jsme vlastní recitál v pavilonu P, další na scéně U sudu. Bylo vedro, ale veselo bez soutěžení, byl čas na posezení s kamarády. Zahráli jsme i na country merendě v kulturním domě Peklo, což bylo peklo. Klimatizace žádná, nejteplejší dny roku. V noci po koncertech to bylo lepší. Ochotné ruce vynesly piáno před pavilon P, směsnou kapelu vytvořili hlavně členové Newyjou, Průdušek, Zvonků a Zřídla, nastal tanec na betonu v tradičním stylu až do zauzlování. Ve dvě v noci jsem vystřídal u klavíru Jirku Hoška, který přesedl za bicí. Pak se hrála všemožná blues, mozky se nám propojily. Viděl jsem přes pianino vycházet slunce. Odpadli jsme v 6.30...
«»
V září jsme na Smiřickém hrnci získali výuční listy a zažili velmi živý sejšn se Samsonem a mnoha dalšími. O měsíc později opět pařba s Wabim Ryvolou na sokolovském Dostavníku. Samé prudce veselé události. A do toho přišla nehezká zpráva. Hlavní zvukař Porty a dalších festivalů Karel Šafránek to definitivně zabalil...
«»
Skončil divný rok.
1983
???? Vojta Zícha

«»
PLODNÝ ROK (?)
  - 8 nahrávek v rozhlase
  - 4 nahrávky v BEVOXu

52 VYSTOUPENÍ CELKEM,
Z TOHO OVŠEM
  - 11x divadlo
  - 11x k tanci

«»

Díky Vojtovi kapela hraje
virtuózní instrumentálky,
ale také podivné písně.
Nelíbí se mu však divadlo
a hraní k tanci.