logo
Obsah:
Svižný začátek
Úrodný rok
Změna tváře
Stagnace
Pyrrhovo vítězství
Rozptyl
YouTube

ROZPTYL
S Vojtou Zíchou odešel i Milan Tripes. Ještě se nějakou chvíli vyskytovali na reklamních fotkách v divadle, ale už 29. ledna jsme poprvé hráli Lexikon pro zamilované v novém obsazení s kytarisou Zdeňkem Krátkým.
«»
V srpnu mi Bůh (nebo informační pole, jak chcete) udělil ještě ránu z milosti. Přišel mi dopis z rádia. To, že mě i kapelu soudružka Crkvová přejmenovala, mne moc nepřekvapilo ani neurazilo, na nepozornost a blbost jsem v té době byl už celkem zvyklý. Zato příloha mi udělala radost. Teprve při psaní tohoto textu jsem si autora pochvalného dopisu vygoogloval, byl to s nejvyšší pravděpodobností Rudolf Kraml (1923-1989), knihkupec a sběratel šumavských písní. Ještě dneska mě dojímá poslední věta jeho dopisu: Držím Vám palce, jeďte tak dál, budete mít úspěch! Škoda, že ten dopis nevznikl alespoň o dva roky dřív...
«»
25. až 27. října jsme soutěžili s Lexikonem na festivalu Olomoucký tvarůžek. Při vystoupení v klubu jsme doprovázeli Jiřího Suchého ve třech písničkách. Kapela se vlastně rozplynula do divadla. Později ještě vystřídal Zdeňka Krátkého kytarista Jirka Böhm, ještě později jsem hrál už jenom sám na klavír. Více nformací o KABARETU U VÁŇŮ najdete ZDE.

«»

V roce 1989 jsme dali se ženou Jitkou a třemi dcerami dohromady rodinnou kapelu Countryfuga, která pak nahrála několik projektů s Kapitánem Kidem. Ale to je už jiná kapitola.
«»

Při vzpomínkách na Zřídlo mi dochází, že se nám tenkrát povedlo vytvořit něco opravdu originálního. Honzové Bican a Klocperk (řazeno abecedně) původně usilovali o jedno jediné vystoupení na přehlídce DOSTAVNÍK v Sokolově. Nečekaně pozitivní výsledek této snahy se ale postupně rozplynul vinou svévolných zásahů později příchozích muzikantů do beztvarých a neúspěšných pokusů o virtuózní styl-nestyl.
Byl jsem měkký...
    
1985
???? Svatava Josífková

«»
PO TŘIATŘICETI LETECH
UŽ VÍM, KDE JSEM
UDĚLAL CHYBY.

«»

NEBYLO JICH MOC, ALE
BYLY PŘÍLIŠ VELKÉ.

«»

NAPRAVIT SE TO UŽ NEDÁ,
KDO CHCE, TEN SE POUČÍ,
KOMU SE TO NELÍBÍ,
TOMU SE MOC OMLOUVÁM!