Věra Klásková symbol
Jak Karel Tampier
k Věře Kláskové
přišel a jaká je
s ní spolupráce.


Obsah:
1992 - 2000
2001 - 2002
2003 - 2005
2006 - 2007
2008 - 2009
2010 - 2011
www.klaskova.cz

NALÉZÁNÍ
16. června 2010 proběhla již třetí úspěšná vernisáž v českolipské galerii V kopci. V únoru to byl Vladimír Brunton, v dubnu fotografie Jana Saudka, tentokrát opět Saudek, ale obrazy. Velmi zajímavá setkání. No řekněte: Komu se poštěstí fotit Saudka? (Oba nás tehdy fotil pan Škrleta). Při každé vernisáži obstarala hudbu Věra s Ondrou.
28. července jsme si vyzkoušeli první koncertní šňůru. Zahájili jsme koncertem v rondelu jindřichohradeckého zámku a pokračovali úspěšně v Domažlicích. Pak ještě následoval Švihov s nevalnou návštěvou diváků a tradičně synagoga v Hartmanicích.
1. září si Ondra vyzkoušel poprvé živé účinkování v brněnském radiu Proglas. Šlo to velmi dobře, výsledek můžete vidět na videu.
19. října jsme vyrazili na další šňůru. Bydleli jsme v Kalištích, v rodné hospůdce Gustava Mahlera, obklopené růžemi, které zde zasadili různí důležití lidé při svých návštěvách. Velmi romantické. Po koncertu v Humpolci následoval Golčův Jeníkov, kde tehdy měli velmi sympatického starostu, s nímž Věra vedla komické dialogy. Sérii koncertů ukončil Jarošov nad Nežárkou, kde se Věře podařilo „uzpívat“ obrovitý kostel. Následoval večírek v místní hospodě se starostou a panem farářem.
V roce 2011 jsme už měli celkem jasno, co můžeme a co nemůžeme, co funguje a co ne. Zjistili jsme, že Věřino zpívání radostně berou i děti ve škole, vyzkoušeli jsme si úspěšně i divadlo díky mému příteli z minulých dob, táborskému řediteli Karlu Daňhelovi.
8. května jsme odletěli do Nashvillu, podívat se, jak to dělá konkurence. Po návratu z USA jsme dokončili CD, které obsahuje slavné americké hity z oblasti folku a country. 18. srpna jsme odjeli do Irska, kde jsme získali kromě jiného diplomy ochutnavačů whiskey :o)


A tady své vzpomínky na počátečních 20 let spolupráce končím. Novější informace najdete na www.klaskova.cz nebo na facebooku.
2010 – 2011
??? Tanec v Irsku
VERNISÁŽE
ROZHLAS


VÝLETY
DO CIZINY
symbol